صفحه شخصی سید وحید جعفری   
 
نام و نام خانوادگی: سید وحید جعفری
استان: تهران - شهرستان: تهران
رشته: کارشناسی عمران - پایه نظام مهندسی: سه
شغل:  مهندس ناظر
شماره نظام مهندسی:  103087325
تاریخ عضویت:  1389/11/04
 روزنوشت ها    
 

 معرفت بخش عمومی

10

شیوانا جعبه ای بزرگ پر از مواد غذایی و سکه وطلا را به خانه زنی با چندین بچه قد ونیم قد برد . زن خانه وقتی بسته های غذا و پول را دید شروع کرد به بدگویی از همسرش و گفت: " ای کاش همه مثل شما اهل معرفت و جوانمردی بودند. شوهر من آهنگری بود ، که از روی بی عقلی دست راست ونصف صورتش را در یک حادثه در کارگاه آهنگری از دست داد و مدتی بعد از سوختگی علیل و از کار افتاده گوشه خانه افتاد تا درمان شود. وقتی هنوز مریض و بی حال بود چندین بار در مورد برگشت سر کارش با او صحبت کردم ولی به جای اینکه دوباره سر کار آهنگری برود می گفت که دیگر با این بدنش چنین کاری از او ساخته نیست و تصمیم دارد سراغ کار دیگر برود .

من هم که دیدم او دیگر به درد ما نمی خورد ، برادرانم را صدا زدم و با کمک آنها او از خانه و دهکده بیرون انداختیم تا لا اقل خرج اضافی او را تحمل نکنیم . با رفتن او ، بقیه هم وقتی فهمیدن وضع ما خراب شده از ما فاصله گرفتن و امروز که شما این بسته های غذا و پول را برایمان آوردید ما به شدت به آنها نیاز داشتیم . ای کاش همه انسانها مثل شما جوانمرد و اهل معرفت بودند!

"شیوانا تبسمی کرد وگفت :" حقیقتش من این بسته ها را نفرستادم . یک فروشنده دوره گرد امروز صبح به مدرسه ما آمد و از من خواست تا اینها را به شما بدهم و ببینم حالتان خوب هست یا نه !!؟ همین! "شیوانا این را گفت و از زن خداحافظی کرد تا برود . در آخرین لحظات ناگهان برگشت و ادامه داد: راستی یادم رفت بگویم که دست راست و نصف صورت این فروشنده دوره گردهم سوخته بود!!!

شنبه 7 آبان 1390 ساعت 10:17  
 نظرات    
 
محمود عبادی 23:21 شنبه 7 آبان 1390
2
 محمود عبادی
آخیش حالم جا امد آز معرفت بعضی زنها . سید وحید خیلی جالب بود بازهم بفرست
بهزاد حسین زاده 11:26 یکشنبه 8 آبان 1390
3
 بهزاد  حسین زاده
معرفت در گرانی است به هر کس ندهند .............ممنون
غلامرضا زمانی 10:09 شنبه 15 تیر 1392
0
 غلامرضا زمانی
سلام .بابا معرفت بی خیال سید وحید حالت خوبه .شماره شیوانا رو بده زنگ بزنم اگه خوشت اومده باهم آشناشین ..............خیلی باحالی
مبینا نورانی 20:02 سه شنبه 25 تیر 1392
0
 مبینا نورانی
جالب بود. ممنون.